آرشیو دسته: مصاحبه

  • 0

نکاتی از مصاحبه مدیران دو کانال ایرانی پربازدید تلگرام

دسته: مصاحبه

مصاحبه رضا راد، مدیر کانال ۸۰۰ هزار نفری «گیزمیز» با «خبرگزاری مهر» که از درآمد حداقل ۳۰ میلیونی خود در ماه حکایت دارد و مصاحبه سیامک نژادی، دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف (تایید نشده!)، مدیر کانال ۱ میلیون نفری «بدندید» با هفته‌نامه «تماشاگران امروز». هر دو حدود ۳۰ سال سن دارند.
مدیر گیزمیز معتقد است که چت، تلف‌کردن وقت است. وی تاکید می‌کند که کیفیت مطالب کانال به نظر وی بسیار مهم است و روزانه یک یا دو تبلیغ در لابلای مطالب درج می‌کند که برای هر تبلیغ ۵۰۰~۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند که البته بعد از تبلیغ، برخی مشتریان از تاثیر پولی که برای تبلیغ در گیزمیز داده‌اند، ابراز رضایت و برخی هم ابراز ناراحتی و پشیمانی می‌کنند. وی معتقد است که کانالی با ۱ میلیون عضو، یک میلیارد تومان ارزش دارد.
اما مدیر کانال «بدندید» که پرمخاطب‌ترین کانال ایرانی (و احتمالا پرمخاطب‌ترین کانال تلگرامی در دنیا) است، نگاه علمی‌تری! دارد و برخلاف گیزمیز که به پشتوانه سایت پرمخاطبش اعضای کانالش زیاد شده، از صفر شروع کرده و با فروش برخی لوازم خود پولی به دست آورده و آن را خرج تبلیغ در شبکه ماهواره‌ای جام‌جم کرده است. نگاهش در ابتدا علمی بوده و قصد داشته کانال «بدانید» را ایجاد کند اما چون متوجه شده که در ایران موضوعات سرگرم کننده (اگر نگوییم زرد!) قدرت بیشتری در جذب مخاطب دارد، کلمه «بدانید» و «بخندید» را ترکیب کرده و نام کانال را «بدندید» گذاشته است.
نکته جالب اینجاست که نگاه وی به کانال تلگرامی و نقشه راهی که برای آینده ترسیم کرده، حاکی از این است که قصد دارد حتی در صورت محدودشدن کانالش در تلگرام (بواسطه خود تلگرام یا فیلترشدن تلگرام در ایران) با استفاده از تجربه قبلی خود در زمینه اپلیکیشن ها، مجله مطالب برگزیده خود را به عنوان یک اپلیکیشن موبایلی عرضه کند که البته خودش اذعان کرده هزینه سروری که بخواهد به این همه مخاطب پاسخگو باشد بسیار بالا خواهد بود و این امکان هم اکنون به صورت رایگان توسط تلگرام در اختیار همگان گذارده شده است.